Центар за Србе у расејању "Свети Сава" одржао је 6. јуна предавање у црквеном дому Васкрсења Христова у Бечу. Предавање је отворио отац Драго Вујић, након чега је председник поменуте асоцијације проф. Радмила Кунчер говорила на тему "Матерњи језик и познавање културне баштине у функцији очувања националног идентитета" указујући присутним, међу којима је било професора и представника различитих српских удружења у Аустрији, на проблем постепеног заборава матерњег језика и идентитета Срба у расејању.
Хуманитарна организација Срби за Србе је, по благослову старешине Храма, имала свој информативни штанд на предавању где су присутни гости имали прилику да се ближе упознају са радом нашег удружења. У наставку, проф. Радмила Кунчер представила је програм, циљеве, планове и досадашње активности Летње школе "Свети Сава", која функционише у оквиру Центра за Србе у расејању, истакавши потребу приближавања српске деце из дијаспоре са организованом професионалном наставом српског језика у матици. Такође, истакнута је потреба да се омладина у дијаспори самоорганизује у циљу унапређења услова учења срског језика у школама које наша деца у расејању похађају.
Проф. Светлана Матић, службеник Министарства просвете Аустрије, допунила је предавање својим личним искуствима која је стекла приликом рада са децом наших расељеника у оквиру допунске наставе српског језика у бечким основним школама, указивајући на то да деца која не савладају матерњи језик нису у стању да науче ни стране језике на адекватан начин. Након овог излагања уследила је конструктивна дискусија на тему значаја матерњег језика и очувања националног идентитета, која би требало након овог предавања, надамо се, да се пренесе из ове сале на надлежне асоцијације Срба у Аустрији, као и српска удружења и клубове који може да учине конкретне кораке по том питању.
Пред сам крај скупа госпођа Кунчер искористила је још једном прилику да се захвали свештенству Храма Васкрсења Христова и представницима огранка Хуманитарне организације Срби за Србе у Бечу, који су јој, како је рекла, својим посредовањем помогли и отвореног срца изашли у сусрет, омогућивши да се реализује ово предавање. Припремљен информативни материјал СЗС је подељен присутним гостима, а при томе је прикупљена скромна хуманитарна помоћ у висини од 50 €. Такође, продате су две књиге "Зашто Срби нестају" аутора Мр. Биљане Спасић од чега је део прихода намењен помоћи српској деци на простору бивше Југославије у оквиру наших редовних хуманитарних акција.
Због последица серије снажних земљотреса чији је епицентар био на Банији, Хуманитарна организација Срби за Србе покреће велику акцију помоћи погођеном народу у овим крајевима! Подели:deljenja
Неспорно је да ће 2020. година у Црној Гори остати упамћена као историјска. Саборност народа на епским литијама које су организоване у циљу одбране православних светиња показала је да је снага у заједништву. Представници Хуманитарне организације Срби за Србе од почетка били су уз народ и Цркву.
Хуманитарна организација СРБИ ЗА СРБЕ покренула је почетком марта 2015. године националну кампању за помоћ социјално угроженим породицама широм Србије у сарадњи са мобилним оператерима Телеком, Теленор, Вип и Глобалтел. Путем хуманитарног СМС броја 7763 у току децембра пристигло је укупно 10.054 порука, а од почетка акције укупно 255.186 порука.